BİSCO Intra Oral Porselen Tamir Seti

  • Stok Kodu: 400
  • Kategori: Besleme ve Tamir
  • Marka: BISCO

 BISCO dan Ağız İçinde Tamir Seti

BISCO'nun Ağız İçinde Tamir Seti, kırılmış ya da hasar görmüş restorasyonların ağız içinde tamiri için gerekli tüm materyalleri içerir. Öncelikle tamir görecek alan düzgün şekilde hazırlanır, kaliteli ve uygun rezin kompozit materyal ile estetik ve kalıcı tamir başarılı bir şekilde tamamlanır. Ağız İçinde Tamir Seti pratik ve uygun maliyetli restoratif çözüm sunar. Ağız İçinde Tamir Seti; Bisco'nun Z-PRIME™ Plus, Porselen Primer, Porselen Bonding Rezin, Dual-Kür Opaker, Porselen Asiti (%9.5 HF) ve Bariyer Jel ürünlerinden oluşur.
 
Kullanım Alanları
  • Porselen ve cam seramik restorasyonlar
  • Metal destekli porselen/zirkonyum/Alimuna restorasyonlar
  • Direk ve indirek kompozit restorasyonlar
 
Metal Destekli Porselen veya Zirkonyum/Alimuna Tamiri
Rubber dam kullanılması önerilir. Rubber dam kullanmak bölgeye ağız içi salgıların temasını önlemek ve hidroflorik asit ağız içinde kullanıldığında diş eti dokusunu korumak gibi pek çok yarar sağlayacaktır.
Prüzlendirilmiş porselen yüzeyine 1 kat PORCELAIN PRIMER
uygulayın, 30 sn. bekledikten sonra hava şırıngası ile kurutun.
Kendi kendine polimerize olmasını bekleyin veya 5 sn. ışık uygulayın. Polimerizasyon işlemi bittiğinde oksijen inhibisyon tabakası görünecektir, bu materyal için normaldir.
 
Kırık bölgede porselenin parlak yüzeyini kaldırın, 45° lik açı vererek kırık kenarlarını düzenleyin. Açıkta kalabilecek diş eti dokusunu ve porselen asitinden etkilenmesi istenmeyen alanları korumak için BARRIER GEL'i uygulayın.
Açığa çıkmış matal, zirkonyum/ Alimuna'ya 1-2 tabaka Z-PRIME™ uygulayın, 3-5 sn. hava şırıngası ile kurutun.
İnce bir tabaka PORCELAIN BONDING RESIN'i tamir edilecek bölgeye sürün. Yüzeye kompoziti yayın, şekillendirin ve ışık uygulayın.
Porselen asitini ağız içinde uygulamadan önce PORCELAIN ETCHANT'in kapağını dikkatle kaldırın, uygulama ucunu takın. PORCELAIN ETCHANT (%9.5 HF)'i 90 saniye boyunca kuru porselen yüzeye uygulayın. Uygulama boyunca pürüzlendirilen alanı dikkatlice gözlemleyin. PORCELAIN ETCHANT'ı vakum yardımıyla aldıktan sonra, kalan kısmı bol suyla yıkayıp kurutun. Asitlenmiş yüzey donuk ve buzlu görünüme sahip olmalıdır. Eğer beyaz tebeşirimsi bir görünüm varsa, asitleme nedeniyle oluşan tuz ve kalıntıları nemli bir fırça ile kaldırın, yıkayın ve kurutun.
Eğer metali maskelemek gerekiyorsa OPAQUER baz ve katalizör şişelerini önce çalkalayın. Karıştırma kabına her ikisinden birer damla damlatın ve fırça ucu ile karıştırın. Sadece metal yüzeye ince bir tabaka OPAQUER sürün.
Bitirme ve parlatma işlemlerini sürdürerek tamiri tamamlayın.

 

 

NOT: Porselen hidroflorik asit ile pürüzlendirilebileceği gibi; kumlama veya iri grenli elmas frez yardımı ile de pürüzlendirilebilir.

PORSELEN ASİTİNİN KULLANIMIYLA İLGİLİ DİKKAT EDİLECEK KONULAR İÇİN PROSPEKTÜSE BAKINIZ
 
Ürün Video

 

Set İçeriği
Ağız İçi Tamir Seti B-22300K;
1 Şişe Porselen Primer (3ml), 1 Şırınga 9.5% Porselen Asidi (5g), 1 Şırınga Bariyer Jel (5g), 1 Şişe Z-PRIME™ Plus (2ml), 1 Şişe Porselen Bonding Rezin (6ml), 1 Şişe Opaker Katalizör (3ml), 1 Şişe Opaker Baz Universal (3ml), Aksesuarlar, Kullanım kılavuzu.